Pishtan është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë.

Pishtan
Fshat
Vendndodhja
Pishtan is located in Kosova
Pishtan
Pishtan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 52″ Veri

20° 25′ 14″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto