Baran është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bardhan.

Baran
Bardhan
Fshat
Vendndodhja
Baran is located in Kosova
Baran
Baran
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Lug i Baranit
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 31″ Veri

20° 25′ 7″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto