Graboc është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Shkozet dhe Grabos.

Graboc
Grabos
Fshat
Vendndodhja
Graboc is located in Kosova
Graboc
Graboc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 45″ Veri

20° 21′ 5″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto