Koshutan është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gjekaj.

Koshutan
Gjekaj
Fshat
Vendndodhja
Koshutan is located in Kosova
Koshutan
Koshutan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rugovë
Lartësia 1560 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 44′ 20″ Veri

20° 6′ 4″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto