Dubova (Pejë)

fshat në Kosovë

Dubovë është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Drilon i Madh.

Dubovë
Drilon i Madh
Fshat
Vendndodhja
Dubovë is located in Kosova
Dubovë
Dubovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 43″ Veri

20° 22′ 11″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto