Broliq është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Brolaj.

Broliq
Brolaj
Fshat
Vendndodhja
Broliq is located in Kosova
Broliq
Broliq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Lug i Baranit
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 15″ Veri

20° 22′ 8″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto