Haxhaj është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë.

Haxhaj
Fshat
Vendndodhja
Haxhaj is located in Kosova
Haxhaj
Haxhaj
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rugovë
Lartësia 1405 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 35″ Veri

20° 2′ 39″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto