Zagërmë është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rrëzinë.

Zagërmë
Rrëzinë
Fshat
Vendndodhja
Zagërmë is located in Kosova
Zagërmë
Zagërmë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 564 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 57″ Veri

20° 17′ 2″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto