Kotradiq është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kodrinë.

Kotradiq
Kodrinë
Fshat
Vendndodhja
Kotradiq is located in Kosova
Kotradiq
Kotradiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Lug i Baranit
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 41″ Veri

20° 24′ 5″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto