Lëvoshë është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë.

Lëvoshë
Fshat
Vendndodhja
Lëvoshë is located in Kosova
Lëvoshë
Lëvoshë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 544 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 1″ Veri

20° 15′ 24″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto