Ruhot është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë.

Ruhot
Fshat
Vendndodhja
Ruhot is located in Kosova
Ruhot
Ruhot
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 41″ Veri

20° 25′ 34″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto