Kërstoc është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kryth.

Kërstoc
Kryth
Fshat
Vendndodhja
Kërstoc is located in Kosova
Kërstoc
Kërstoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 21″ Veri

20° 26′ 13″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto