Brezhaniku

fshat në Kosovë

Brezhanik është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lagja Dardania.

Brezhanik
Lagja Dardania
Fshat
Vendndodhja
Brezhanik is located in Kosova
Brezhanik
Brezhanik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 37″ Veri

20° 20′ 3″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto