Tresteniku (Pejë)

fshat në Kosovë

Trestenik është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Trefis dhe Lugmirë.

Trestenik
Lugmirë
Fshat
Vendndodhja
Trestenik is located in Kosova
Trestenik
Trestenik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 33″ Veri

20° 27′ 18″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto