Ramun është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë.

Ramun
Fshat
Vendndodhja
Ramun is located in Kosova
Ramun
Ramun
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 32″ Veri

20° 24′ 15″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto