Buçan është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë.

Buçan
Fshat
Vendndodhja
Buçan is located in Kosova
Buçan
Buçan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Lug i Baranit
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 29″ Veri

20° 27′ 10″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto