Lipa (Pejë)

fshat në Kosovë

Lipë është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Nikuçaj dhe Kalajë.

Lipë
Kalajë
Fshat
Vendndodhja
Lipë is located in Kosova
Lipë
Lipë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 819 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 21″ Veri

20° 16′ 25″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto