Llugaxhi është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Luki.

Llugaxhi
Luki
Fshat
Vendndodhja
Llugaxhi is located in Kosova
Llugaxhi
Llugaxhi
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Lug i Baranit
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 59″ Veri

20° 26′ 22″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto