Treboviq është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Blinisht.

Treboviq
Blinisht
Fshat
Vendndodhja
Treboviq is located in Kosova
Treboviq
Treboviq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 25″ Veri

20° 21′ 10″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto