Bregu i Zi (Pejë)

fshat në Kosovë

Breg i Zi është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Majë e Zezë.

Breg i Zi
Majë e Zezë
Fshat
Vendndodhja
Breg i Zi is located in Kosova
Breg i Zi
Breg i Zi
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 606 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 42″ Veri

20° 16′ 40″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto