Vitomirica

fshat në Kosovë

Vitomiricë është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Arbënesh.

Vitomiricë
Arbënesh
Fshat
Vendndodhja
Vitomiricë is located in Kosova
Vitomiricë
Vitomiricë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 41′ 42″ Veri

20° 20′ 19″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto