Babiqi (Pejë)

fshat ne Kosove

Babiq është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Babaj.

Babiq
Babaj
Fshat
Vendndodhja
Babiq is located in Kosova
Babiq
Babiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 19″ Veri

20° 25′ 0″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto