Llozhani (Pejë)

fshat në Kosovë

Llozhan është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Loshan.

Llozhan
Loshan
Fshat
Vendndodhja
Llozhan is located in Kosova
Llozhan
Llozhan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 8″ Veri

20° 22′ 11″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto