Zllapek është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dardan.

Zllapek
Dardan
Fshat
Vendndodhja
Zllapek is located in Kosova
Zllapek
Zllapek
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 45″ Veri

20° 20′ 54″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto