Pepiq është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Pepaj.

Pepiq
Pepaj
Fshat
Vendndodhja
Pepiq is located in Kosova
Pepiq
Pepiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rugovë
Lartësia 1532 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 27″ Veri

20° 7′ 39″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto