Bellopoja (Pejë)

fshat në Kosovë

Bellopojë është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Guranjak.

Bellopojë
Fshat
Vendndodhja
Bellopojë is located in Kosova
Bellopojë
Bellopojë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 545 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 28″ Veri

20° 17′ 8″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto