Gorazhdeci

fshat në Kosovë

Gorazhdec është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kastrat.

Gorazhdec
Kastrat
Fshat
Vendndodhja
Gorazhdec is located in Kosova
Gorazhdec
Gorazhdec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 26″ Veri

20° 22′ 11″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto