Poçesta (Pejë)

fshat në Kosovë

Poçestë është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Fushmirë.

Poçestë
Fushmirë
Fshat
Vendndodhja
Poçestë is located in Kosova
Poçestë
Poçestë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 60″ Veri

20° 23′ 29″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto