Shtupeqi i Madh

fshat në Kosovë

Shtupeq i Madh është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë.

Shtupeq i Madh
Fshat
Vendndodhja
Shtupeq i Madh is located in Kosova
Shtupeq i Madh
Shtupeq i Madh
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rugovë
Lartësia 1289 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 2″ Veri

20° 10′ 19″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto