Shkreli (Pejë)

fshat në Kosovë

Shkrel është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë.

Shkrel
Fshat
Vendndodhja
Shkrel is located in Kosova
Shkrel
Shkrel
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rugovë
Lartësia 1532 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 44′ 9″ Veri

20° 4′ 51″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto