Radacë është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kryedrin.

Radacë
Kryedrin
Fshat
Vendndodhja
Radacë is located in Kosova
Radacë
Radacë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 44′ 10″ Veri

20° 19′ 20″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto