Vranoci (Pejë)

fshat në Kosovë

Vranoc është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë.

Vranoc
Fshat
Vendndodhja
Vranoc is located in Kosova
Vranoc
Vranoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Lug i Baranit
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 41″ Veri

20° 25′ 5″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto