Bllagajë është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Arrisht.

Bllagajë
Arrisht
Fshat
Vendndodhja
Bllagajë is located in Kosova
Bllagajë
Bllagajë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 55″ Veri

20° 21′ 26″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto