Turjakë është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë.

Turjakë
Fshat
Vendndodhja
Turjakë is located in Kosova
Turjakë
Turjakë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Lug i Baranit
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 20″ Veri

20° 24′ 45″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto