Kuçisht është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kuqisht.

Kuçisht
Kuqisht
Fshat
Vendndodhja
Kuçisht is located in Kosova
Kuçisht
Kuçisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rugovë
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 41′ 51″ Veri

20° 4′ 54″ Lindje

Liqeni i Kuçishtit

Lidhje të jashtmeRedakto