Dugaivë është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dukaj.

Dugaivë
Dukaj
Fshat
Vendndodhja
Dugaivë is located in Kosova
Dugaivë
Dugaivë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rugovë
Lartësia 1532 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 52″ Veri

20° 4′ 47″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto