Nabërgjani

fshat në Kosovë

Nabërgjan është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kelmend.

Nabërgjan
Kelmend
Fshat
Vendndodhja
Nabërgjan is located in Kosova
Nabërgjan
Nabërgjan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 19″ Veri

20° 23′ 31″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto