Balinca (Malishevë)

balinca fshat i bukur (malishev)

Balincë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Balaj.

Balincë
Balaj
Fshat
Vendndodhja
Balincë is located in Kosova
Balincë
Balincë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 613 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 60″ Veri

20° 47′ 5″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto