Lladroviqi

fshat në Kosovë

Lladroviq është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bardh.

Lladroviq
Bardh
Fshat
Vendndodhja
Lladroviq is located in Kosova
Lladroviq
Lladroviq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 796 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 20″ Veri

20° 50′ 30″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  • vendndodhja
  • Disa pamje amatore të fshatit Bardhë(Lladroviq) mund ti shikoni duke klikuar këtu