Carravrana

fshat në Kosovë

Carravranë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Gurabardh dhe Gurbardh.

Carravranë
Gurbardh
Fshat
noform
Carravrana në vitin 2019
Vendndodhja
Carravranë is located in Kosova
Carravranë
Carravranë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 559 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 39″ Veri

20° 41′ 19″ Lindje


ShkollaRedakto

Në këtë fshat, tashmë mbi 70 vjet funksionon Shkolla fillore dhe e mesme e ulët "Habib Berisha", që numëron mbi 400 nxënës.

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto