Zatriqi

fshat në Kosovë

Zatriq është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Zotrim.

Zatriq
Zotrim
Fshat
Vendndodhja
Zatriq is located in Kosova
Zatriq
Zatriq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 30″ Veri

20° 37′ 34″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto