Pastasella

fshat në Kosovë

Pastasellë është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shkamzë.

Pastasellë
Shkamzë
Fshat
Vendndodhja
Pastasellë is located in Kosova
Pastasellë
Pastasellë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 574 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 7″ Veri

20° 35′ 30″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto