Kazniku

fshat në Kosovë

Kaznik është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Pyllnajë.

Kaznik
Pyllnajë
Fshat
Vendndodhja
Kaznik is located in Kosova
Kaznik
Kaznik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 23″ Veri

20° 35′ 38″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto