Petkoviqi

fshat në Kosovë

Petkoviq është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurkuq.

Petkoviq
Gurkuq
Fshat
Vendndodhja
Petkoviq is located in Kosova
Petkoviq
Petkoviq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 22″ Veri

20° 33′ 22″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto