Dabidoli

fshat në Kosovë

Dabidol është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lugmirë.

Dabidol
Lugmirë
Fshat
Vendndodhja
Dabidol is located in Kosova
Dabidol
Dabidol
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 377 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 28″ Veri

20° 32′ 6″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto