Bratotini

fshat në Kosovë

Bratotin është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bardhatin.

Bratotin
Bardhatin
Fshat
Vendndodhja
Bratotin is located in Kosova
Bratotin
Bratotin
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 25′ 30″ Veri

20° 34′ 47″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto