Çifllaku (Rahovec)

fshat në Kosovë

Çifllak është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë.

Çifllak
Fshat
Vendndodhja
Çifllak is located in Kosova
Çifllak
Çifllak
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 348 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Targa 07
Koordinatat 42° 27′ 41″ Veri

20° 31′ 21″ Lindje

DemografiaRedakto

Ka rreth 2000 banorë edhe me shum se 350 shtepi.

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto