Sapniqi

fshat në Kosovë

Sapniq është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Sopaj.

Sapniq
Sopaj
Fshat
Vendndodhja
Sapniq is located in Kosova
Sapniq
Sapniq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 366 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 22′ 59″ Veri

20° 35′ 5″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto