Sarosh është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë.

Sarosh
Fshat
Vendndodhja
Sarosh is located in Kosova
Sarosh
Sarosh
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 0″ Veri

20° 31′ 60″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto