Dejnë është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Denj.

Dejnë
Denj
Fshat
Vendndodhja
Dejnë is located in Kosova
Dejnë
Dejnë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 25′ 39″ Veri

20° 32′ 8″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto